12 TL’lik Kart (Genç Tarife)

12 TL’lik Kart (Genç Tarife)

50 kr / 5 Dakika Bu tarife gençler arasında çok konuşuluyor.

25 yaş ve altı gençler! Tüm Turkcell’lilerle Turkcell’in kalitesiyle rahat rahat konuşabileceğiniz gençTarife ile tanıştınız mı? Henüz tanışmadıysanız size en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ne gelerek gençTarife'li olabilir, genç olmanın avantajlarını Turkcell’de yaşayabilirsiniz.​

Ne kadar öderim?
 

Yükleme Miktarı
12 TL
İndirimli görüşme süresi
12 ​Gün
Turkcell'lileri arama
50 kr/5 dk
Diğer operatörleri arama
41,5 kr/dk
Sabit hatları arama
41,5 kr/dk
Yurt içi SMS
41,5kr/sms


 Tarife ücretine tüm vergiler (%18 KDV ve %25 ÖİV) dahildir.​​​
 
►Daha Fazla Bilgi
 
  • 12 TL yüklediğinizde Turkcell’lilerle 5 dakikası 50 kuruşa, diğer operatörler ve sabit hatlarla dakikası 41,5 kuruşa konuşabilir, 41,5 kuruşa SMS’lerinizi kullanabilirsiniz.
  • Genç Tarifeli'ye günde 50 kuruştan sonra cepten internet 50 MB'a kadar ücretsiz! Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın.
  • Turkcell'in Bireysel Hazır Kart'lı Turkcell'liler adına devlete ödediği Telsiz Kullanım Ücreti her ay Hazır Kart müşterilerinden tahsil edilmektedir. Ücretin alınamadığı (TL bakiyesi yetersiz olma, hattın geçici süre kapalı olması, vb) durumlarda ise müşterilerimizin hatlarına yaptıkları ilk TL yüklemesinde uygulanacaktır. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak aktarılacak ve o dönemin ücretiyle beraber toplu olarak alınacaktır.
 
►Sıkça Sorulan Sorular
 
Nasıl kayıt olabilirim?
Genç Tarife’ye geçmek için, 25 yaş ve altında olduğunuzu kanıtlayan kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) ile Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvurmanız yeterli.
 
Kullandığınız hat kendi üzerinize değilse bile Genç Tarife 'ye geçebilir, avantajlarından yararlanabilirsiniz.*
 
Her Turkcell'li sadece tek bir hat ile gençTarife’den  faydalanabilir.
 
18 yaş altındaki müşterilerimizin kendi isimlerine hat alarak işlem yapabilmeleri için velilerinden imzalı izin kâğıdı almaları gereklidir
Tarife değişikliği ayda 2 kez yapılabilir  
*Kullanıcı için 12,  Hat sahibi için 15 alt yaş limiti vardır.

Genç Tarife’deyken TL bakiyemi nasıl kullanabilirim?
12 TL yüklediğinizde Turkcell'lilerle 5 dakikası 50 kuruşa, diğer operatörler ve sabit hatlarla dakikası 41,5 kuruşa konuşabilir, 41,5 kuruşa SMS’lerinizi kullanabilirsiniz.
 
Yükleme yapılmadığında yurt içi her yöne aramaların dakikası 41,5 kuruş, her yöne SMS ücreti 41,5 kuruştur. İndirimsiz yurt içi her yöne konuşmalar için ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. 

Ücretlendirme periyodu nedir?
5 dakikası 50 kuruşa indirimli konuşma, aynı takvim ayı içinde 600 dakika için geçerli olur, 600 dakika sonrasında konuşma ücreti dakikası 41,5 kuruş, ücretlendirme periyodu 60 saniyedir. TL yüklemenizi takiben indirimli konuşabileceğinize dair gelecek mesajdan sonra belirtilen ücretler üzerinden yurt içinde konuşabilirsiniz.

Kalan dakikalarımı nasıl öğrenebilirim?
Takvim ayı içinde Turkcelliçi 5 dakikası 50 kuruşa indirimli konuşabileceğiniz kaç dakikanız kaldığını*456*5# tuşlayarak öğrenebilirsiniz.
Kalan dakika sorgulama ücretsizdir.

Belirtilen minimum TL yükleme koşulunu tek seferde mi yapmalıyım?
Belirtilen minimum TL yükleme koşulunu tek seferde yapmanız gerekir.

Hesabımda TL var, tarifeye geçip TL yüklemeden indirimli konuşabilir miyim?
Tarifeye geçtiğinizde TL yüklemeniz gerekir. TL yüklemeden indirimli konuşamazsınız.

Hesabımda TL var, tarifeye geçip TL yüklediğimde hesabımdaki TL'lerle de indirimli konuşabilir miyim?
Tarifeye geçip, TL yüklediğiniz taktirde, hesabınızda olan TL’nizle indirimli konuşabilirsiniz.

5 dakikası 50 Kuruşa her ay kaç dakika konuşabilirim?
Aynı takvim ayı içinde 600 dakika konuşabilirsiniz. 600 dakikadan sonraki görüşmeleriniz dakikası 41,5 kuruştan ücretlenir.

Ay içinde 600 dakikayı doldurdum. Bir sonraki aya girdiğimizde yeniden 5 dakikası 50 kuruşa konuşmaya devam edebilir miyim?
Yeniden 5 dakikası 50 kuruşa konuşabilirsiniz.
Örneğin, 5 Haziranda 5 dakikası 50 kuruşa konuşmaya başladınız; 25 Haziranda 600 dakikaya ulaşmanız halinde 25-31 Ağustos arasında dakikası 41,5 kuruşa konuşursunuz. 1 Temmuzda yeni bir takvim ayına girildiği için 600 dakikanız yeniden başlar ve 1-5 Temmuz arasında 5 dakikası 50 kuruşa konuşmaya devam ederseniz. 5 Temmuzdan sonra 31 günlük indirim süreniz dolduğundan 5 dakikası 50 kuruşa konuşmaya devam etmek için yeniden yükleme yapmanız gerekir.
 

Aynı takvim ayı içinde 600 dakika limitimi aştım, 12 TL yükledim. 5 dakikası 50 kuruşa görüşebilecek miyim?
Aynı takvim ayı içinde 5 dakikası 50 kuruş konuşmalar 600 dakika ile limitli olur. 600 dakikadan sonraki görüşmeleriniz dakikası 41,5 kuruştan ücretlenir
 

Tarife ve kampanyalarla ilgili detaylı bilgileri nereden öğrenebilirim?
0 532 7572222 yi ücretsiz arayarak mevcut tarife ve kampanyalarınızla ilgili bilgi alabilir, dilerseniz yeni tarife ve kampanyalarımıza abone olabilirsiniz.

Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalar
 

Bilmenizde fayda var
Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
 
Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.

Telsiz Kullanım Ücreti Nedir?
Telsiz Kullanım ücreti tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına devlete ödenen bir vergidir. Detayları için tıklayınız.
 
►Diğer Satın Alma Seçenekleri
 
  • (GENCTARIFE yaz 2222’ye gönder)
  • Turkcell İletişim Merkezleri
 

 


Minik Paket

Özateş   Bizimİşimiz